Výber pohovky nezanedbajte

Sedačka je neodmysliteľnou súčasťou obývacej miestnosti. Nie je určená len na pohodlné sedenie pri sledovaní televízie. Jej umiestnim do domácnosti vytvárate oddychový kútik a zároveň spoločenský priestor, ktorý je ideálny na posedenie s návštevou. Väčšinou sú teda pohovky centrom celého bytu či domu. Tu sa sústreďujú najčastejšie činnosti v domácnosti, tu sa stretáva rodina, tu sa preberajú dôležité veci.

Výber pohovky nezanedbajte
Výber pohovky nezanedbajte (Foto: sedackynamieru.sk)

Výber pohovky by ste teda nemali podceniť, berte ju ako výborný dizajnový prvok, ktorý váš príbytok náležite zútulní.

Ako si teda vybrať správnu pohovku?

V prvom rade záleží na tom, koľko početnú domácnosť máte. Zároveň si rozmyslite aj to, ako často a ako veľké návštevy mávate. Ak sa považujete za spoločenský typ, zrejme pre vás bude vhodnejšia rohová sedačka, ktorá je spravidla viacmiestna. Ak by ste ju však nevyužili, stačí vám aj dvoj či trojmiestna pohovka. Samozrejme zvážte aj veľkosť vašej miestnosti. Pokiaľ sa pokladáte za spoločenského človeka ale priestor vašej obývacej izby je malý, siahnite skôr po menšej pohovke.

Aká vysoká by mala byť sedacia súprava?

Neexistuje správne a nesprávne riešenie, výšku vašej novej pohovky si musíte stanoviť vy, podľa toho, aký typ vám viac vyhovuje. Ide čisto len o preferencie. Existujú dva typy výšky sedacej súpravy, prvý by sme mohli označiť ako „pod kolená“ a druhý ako „nad kolená“. Na trhu teda nájdete aj nízke aj vysoké pohovky. Tu záleží len na vašej preferencií, do úvahy však vezmite aj nábytok. Napríklad konferenčná stolík, či stolík pod televízorom musíte prispôsobiť výške sedačky.

Aký materiál na pohovke zvoliť?

Tu platí – čím kvalitnejšie tým lepšie. Napríklad kovový rám sedačky vydrží dlhšie ako drevený. Poťah na sedacie súpravy dotvoria charakter a dizajn vášho domova, preto zvážte farby či štruktúru. Určite sa však ubezpečte, že sa vaša pohovka dá čistiť, hľadajte teda označenie „aquaclean“. Pokiaľ si vyberiete pohovku v koženom prevedení, zakúpte si prípravky na udržiavanie materiálu priamo od výrobku pohovky.

Text:PR