Návod na to, ako si vybrať konferenčný stolík do vašej obývačky

Jednou z najdominantnejších častí vašej obývačky je okrem sedačky aj konferenčný stolík. Mal by byť praktický, dostatočne veľký, no zároveň by nemal zaberať veľa miesta. Ideálne tiež je, ak váš konferenčný stolík sedí aj k farbe nábytku v obývačke. Čo by ste mali zvážiť pri výbere tohto stolíka a na aké parametre je dobré pozerať? 

Návod na to, ako si vybrať konferenčný stolík do vašej obývačky
Návod na to, ako si vybrať konferenčný stolík do vašej obývačky

Veľkosť stolíka je kľúčová

Asi najdôležitejším atribútom pri výbere akéhokoľvek stolíka je práve jeho veľkosť. Aj keď sa vám dizajn niektorého zo stolíkov, ktoré ponúkajú v obchode bude páčiť, nemôžete si ho kúpiť, ak vám veľkostne do obývačky a k vašej sedačke nesadne. Keď vyberáte stolík, tak jeho dĺžka by mala byť približne 1/2 z dĺžky vašej sedačky. Tak bude stolík dostatočne veľký, no zároveň sa bude okolo neho dobre chodiť. Čo sa týka výšky, tak tá by mala byť o pár centimetrov vyššia ako výška sedačky. Pri veľkosti sa často pozeráme aj na cenu. Tu však treba myslieť na KuponyZdarma.sk, kde v časti https://www.kuponyzdarma.sk/nabytok/ sú stovky kupónov na zľavy pre online nákupy v obľúbených obchodoch. Ušetriť môžete aj desiatky až stovky eur a to pri každom nákupe cez internet.

Pri výbere zvážte aj jeho budúce umiestnenie. Obvykle je to centrum miestnosti, no zvážte vzdialenosť od okien, radiátorov, krbu a svoju úlohu hrá aj klimatizácia a jej umiestnenie.

Materiál a vzhľad

Ozaj obozretní a opatrní by ste mali byť pri zvažovaní materiálu. Ak si nechcete kupovať takýto konferenčný stolík každých pár rokov, je lepšie investovať do stolíka z kvalitných materiálov. Čiže napríklad stolíka z masívneho dreva, no momentálne sú v móde aj stolíky v kombinácií zo skla a kovu. Vďaka tejto kombinácií bude vyzerať priestor vzdušnejšie a menej zaplnene. Ak máte obývačku skôr v neutrálnych farbách a chcete ho trochu ozvláštniť, vyberte si konferenčný stolík vo výraznej farbe alebo v zaujímavom dizajne.