Sušička prádla – oplatí sa do nej investovať?

Každý z nás má rád čisté, svieže a dokonale rovné oblečenie a hlavne úplne bez námahy. A práve preto bola vymyslená sušička prádla, ktorá vám ušetrí čas či už taký, ktorý by ste strávili pri žehlení alebo pri vešaní a skladaní prádla. Na druhej strane, ak si chcete zaobstarať sušičku, môže to byť vysoká investícia, ktorú by ste mohli potom oľutovať. Takže oplatí sa investovať do sušičky prádla alebo je lepšie prádlo vešať na sušiak? 

Sušička prádla - oplatí sa do nej investovať?
Sušička prádla – oplatí sa do nej investovať? (Foto: pixabay.com)

Záleží od priestoru aj od toho, kde bývate

To, či sa vám oplatí investovať do sušičky ovplyvňuje viacero faktorov. Ako prvé je dôležité zvážiť, či na ňu máte vôbec miesto. Či už máte špeciálnu práčovňu alebo by ste si ju dali do kuchyne, výber je úplne na vás. No už pri stavbe domu alebo výbere bytu by ste mali myslieť na to, že sušičku chcete a viete kam ju umiestnite. Ak bývate v byte alebo dome, kde máte problém s vysokou vlhkosťou a plesňami, práve sušička prádla vám môže pomôcť. Vďaka nej vlhkosť vo vašom domove znížite a to hlavne v tých chladnejších mesiacoch.

Výhody a nevýhody

Najväčšími výhodami sušičky je úspora času, ktorý by ste strávili vešaním prádla, skladaním a žehlením. Toto všetko v podstate za vás urobí jeden spotrebič. Ďalšou výhodou je úspora miesta, ak si vešiate prádlo vo vnútri. Toto môže byť pre vás najväčšou výhodou hlavne ak máte malý byt, v ktorom je každý kúsok priestoru cenný.

Čo sa týka nevýhod, tak samozrejme, za takéto zariadenie si priplatíte a to záleží od úspory energie, či všetkých možných funkcií, ktorými by mohla vaša sušička disponovať. Ďalšou nevýhodou by mohlo byť nedostatok miesta v kúpeľni. Hlavne ak máte práčku na horné napĺňanie a sušičku nemôžete položiť navrch. No a jednou z nevýhod je aj hluk. Je to hluk podobný tomu pri praní, takže ak periete celý deň, tak sa hluku ani na chvíľu nezbavíte.