Správne upratovanie kúpeľne a aké prostriedky treba použiť

Upratovanie jednoducho patrí k životu. Niektoré miestnosti sa nám upratujú ľahšie, v iných strávime množstvo času, kým budú čisté podľa našich predstáv. Jednou z miestností, kde pri upratovaní strávime niekedy aj niekoľko hodín je práve kúpeľňa. Ako správne postupovať pri upratovaní, aby to šlo čo najrýchlejšie a ktoré čistiace prostriedky by vám nemali chýbať vo výbave?

Správne upratovanie kúpeľne a aké prostriedky treba použiť (Foto: unsplash.com)

Čistiace prostriedky

Vo vašej výbave sa môže nachádzať množstvo čistiacich prostriedkov, no ak nie sú dostatočne účinné, tak sú úplne zbytočné. Zároveň by mali byť určené na rôzne problémy alebo povrchy.

Prvým čistiacim prostriedkom vo vašej výbave by mal byť povrch na sklo a zrkadlá. Dokážete s ním vyčistiť nie len dvere sprchového kúta alebo kúpeľňové zrkadlo, no veľmi dobre sa s ním leštia kachličky od vodného kameňa. A keď už spomíname vodný kameň, tak v mnohých domácnostiach bojujú aj s ním. Ideálne sú naň rôzne pasty alebo čistiace prostriedky s mikročiastočkami. Výbava by mala obsahovať aj čistiaci prostriedok na záchod, vďaka ktorému bude čistý a voňavý.

Nebojte sa špiny. Aj tá najhoršia pôjde dole. Ak začínate od podlahy, pomôže jeden z tých, ktorý patrí medzi najlepšie mopy na podlahy.

Postup upratovania

Vždy treba umývať všetko postupne a zvykom je upratovanie od hora nadol. Či už v samostatných miestnostiach alebo v dome. Všetko od vedra, cez upratovacie sady nájdete aj online, pri nákupe nezabúdajte na promo kódy so zľavou k nákupu. Napríklad promo kódy na 4Home vám ušetria aj niekoľko desiatok eur a to pri každom nákupe.

Ako prvé vyčistite zrkadlá a prípadne aj kachličky. Potom sa vrhnite na umývadlo a posledné vám zostanú záchod a sprchový kút. Keď už máte všetky tieto časti upratané, tak už zostáva len povysávať alebo umyť podlahu. Ak máte v miestnosti koberec, tak ho nezabudnite vyprášiť (alebo povysávať).

Zdroj: https://www.nakupnaporadna.sk/mop-easy-quick-spray-recenzia/