Čo vám v obývačke vydrží dlhšie, než pár rokov? Tipy na nadčasové kúsky, ktoré by vám nemali chýbať!

Obývačka obvykle slúži ako najspoločenskejšie miesto príbytku. Či už potrebujete pohodlie na posedenie s rodinou, štýlové sedenie pre priateľov alebo jednoducho svoj príjemný kútik na relax, nadčasovosť sa hodí v každom prípade. Ako ju dosiahnuť?

Čo vám v obývačke vydrží dlhšie, než pár rokov? Tipy na nadčasové kúsky, ktoré by vám nemali chýbať!
(zdroj: unsplash.com)

Farebná aj neutrálna

Základ každej obývačky spočíva v sedačke. Nejde o to, či ju chcete v takom alebo onakom štýle, v prvom rade by mala byť kvalitná, efektná a pohodlná. Môžete zvoliť sýtu farbu, ktorá bude spolu so sedačkou dominovať celej miestnosti. V tom prípade ale zvoľte na zvyšok izby, ktorý tvoria aj koberce, závesy a steny, neutrálne farby. Sedačka tak bude udávať aj štýl miestnosti. Platí, že v prípade kúpy sedačky určite nešetrite. Je to prvok vášho obydlia, ktorý budete využívať často a ktorý by mal vydržať čo najdlhšie.

Nepreháňajte to s dekoráciami, ani s prírodou

Aj v prípade nadčasovosti platí, že menej je viac. Prehnane veľa dekorácií a rôznych predmetov môže spôsobiť, že budú odpútavať pozornosť od zvyšku miestnosti, ktorá tak bude pôsobiť preplnene. Sústreďte sa skôr na vytvorenie jedného alebo dvoch miest, kde všetky dekorácie alebo kvetiny sústredíte a ktoré sa tak stanú centrom pozornosti. Z módy nikdy nevyjde ani príroda, takže ju do obývačky môžete zakomponovať naozaj v ktorúkoľvek sezónu. Kamene, koše, drevo alebo spomínané rastliny sú skvelým doplnkom. Ak však nejaký materiál použijete, nepreháňajte to s ním a kombinujte len s tým, k čomu sa hodí.

Stret moderného a starého

Nadčasovosť znamená aj nájdenie hranice medzi tradičným a novým. Ak chcete kombinovať napríklad vintage a moderný štýl, ideálnym spôsobom je držať sa veľkých kusov nábytku, ktoré sú moderné a doplniť ich vintage drobnými predmetmi. Ak k vintage ešte pridáte moderné obrazy a súčasné umelecké diela, môžete dosiahnuť ideálny výsledok. Pozor však na to, aby sa hodili k celkovej farebnej schéme, inak môžu skôr narobiť viac chaosu. Ak by ste sa rozhodli čisto pre vintage štýl, môže sa stať, že o pár rokov už medzi trendy patriť nebude a nadčasovosť ním nezískate.