Podlaha je základ každého priestoru

Kvalitné podlahy sú základom každej domácnosti. Sú často namáhané a preto je nutné, aby ste si zvolili presne také, aké sa hodia vášmu životnému štýlu. Dnes už v obchodoch nájdete veľké množstvo materiálov, typov a druhov podlahových krytín. Platí, že najdrahšie je drevo, potom vinyl a potom laminát.

Podlaha je základ každého priestoru
Podlaha je základ každého priestoru (Foto: kupsipodlahu.sk)

Aj keď dnes výrobcovia ponúkajú podlahy aj na inej báze a z iných materiálov ako sme spomínali, my sa povenujeme osvedčenej a dizajnovo veľmi úspešnej klasike.

Laminátové podlahy si svoj „boom“ na Slovensku zažili pred desiatimi čo pätnástimi rokmi. Ich majitelia určite neľutujú. Takýto typ podláh je pevný a veľmi odolný voči poškrabaniu. Takže napríklad kamienok vám nezanechá na podlahe nepríjemnú spomienku.

Moderné laminátové podlahy sú tiež veľmi odolné voči nárazom, preto sú ideálne do namáhaných priestorov akým môže byť napríklad chodba bytu či vstupná hala kancelárie. Výborne odolávajú tlaku nábytku. Laminátové podlahy sú rovnako vysoko odolné voči ohňu.

Ich nevýhodou je nízka hlučnosť čo nemusí vyhovovať najmä v niekoľkoposchodových činžiakoch. A aj keď je laminátová podlaha na dotyk príjemnejšia a menej chladná ako keramická dlažba, predsa len sa po nej na boso nemusí chodiť príjemne. Takýto typ podláh má však výhodu v dizajnových prevedeniach. Výrobcovia ponúkajú rôzne škály farieb to spôsobuje, že laminátové podlahy môžu byť na prvý pohlaď nerozoznateľné od drevených.

Vinylová podlaha je výborná voľba najmä vďaka jej vodotesnosti a vodeodolnosti. Čo v praxi znamená, že sa môže používať do vlhkého prostredia. Nemusíte sa obávať ani jej údržby a následného vydúvania. Takzvané umývanie podlahy tej vinylovej neublíži. Jej výhoda je hrejivosť, rovnako je aj príjemná na dotyk, preto je veľmi obľúbená v domácnostiach.

Na rozdiel od laminátu je univerzálna vinylová podlaha veľmi tichá a odlučuje. To oceňujú najmä ľudia v bytovkách, keďže tlmí kroky. Aj tento druh podlahovej krytiny je odolný voči poškrabaniu, takže by nemala prekážať ani jedna prechádza v opätkoch po podlahe.

Text:PR