Tieniť môžete aj vkusne a dizajnovo

Ak chcete mať pod kontrolou to, koľko slnečného svetla si do domácnosti pustíte, vyberte si z ponuky tienidlá. Zakryť väčšie plochy sa dá elegantne a štýlovo. Ak teda hľadáte niečo, čo skôr podtrhne miestnosť a dodá jej teplo domova, siahnite po vertikálnych žalúziách.

Tieniť môžete aj vkusne a dizajnovo
Tieniť môžete aj vkusne a dizajnovo (Foto: unsplash.com)

Vďaka ním, bude váš interiér pôsobiť útulnejšie a domáckejšie. Prírodné materiály navyše dovolia priestoru dýchať.

Prvok, ktorý tieni a vytvára tú správnu atmosféru

Určite ste to neraz zažili, miestnosť s pekným nábytkom a dokonale naštylizovanú, no nepôsobila dokončene. Dizajnéri sa pri dokončovaní obydlia spoliehajú práve na prvky ako sú závesy či vertikálne žalúzie. Interiér tak pôsobí dokončene a útulne. Vertikálne žalúzie tak nemajú len funkciu tienidla v čase, keď do vašich okien nepríjemne svieti slnko. Ide totiž aj o veľmi významný dizajnový prvok, ktorý navyše pôsobí veľmi elegantne.

Na trhu je niekoľko prevedení a stačí si len vybrať také vertikálne žalúzie, ktoré sa hodia do vášho interiéru. Výrobcovia okrem klasických bielych, či jednofarebných žalúziách, ponúkajú aj originálne a jedinečné. Môžete si napríklad vybrať vertikálne žalúzie s potlačou, strapcové či takzvané japonské.

Vyberte si to, čo sa vám hodí

Elegantne však môže pôsobiť aj váš exteriér. Tienidlá vo vonkajšom prostredí sú nevyhnutnosťou. Za veľmi moderné a funkčné preto považujeme vonkajšie markízy. Na trhu je široká ponuka, takže si hravo môžete zvoliť také, ktoré sa hodia k vašej nehnuteľnosti.

Tieniace markízy chránia pred priamym slnkom a robia posedenie vonku veľmi príjemným, no majú aj svoju dizajnérsku funkciu. Môžu vám pomôcť vytvoriť provensálsky či naopak veľmi moderný vzhľad, Keďže dnes na trhu nájdete aj markízy vyrobené z mliečneho skla, nemusíte rozmýšľať ako doplniť vonkajšie priestory vášho moderného domčeka. Markízy totiž majú jedinečnú atmosféru.

Text:PR