Slnečná miestnosť by nemala mať žlté a oranžové farby

Francúzske okná sú hitom minulých sezón a aj práve tejto sezóny. A keďže tie prepúšťajú oveľa viac svetla ako obyčajné okná, prichádza s nimi aj zmena pravidiel vo voľbe farieb stien aj nábytku. Je veľmi dôležité ako vyzerajú farby konkrétneho priestoru presvetlené slnkom.

Slnečná miestnosť by nemala mať žlté a oranžové farby
Slnečná miestnosť by nemala mať žlté a oranžové farby (Foto: unsplash.com)

Ak ste aj vy fanúšikmi slnkom zaliatych miestností, dávajte si pozor na pár vecí. Po prvé, dávajte si pozor na žlté a oranžové tóny stien, doplnkov či nábytku. Vďaka tomu, že slnko vyžaruje teplé farby do žlta a oranžova, zvýrazňuje farby, ktoré sú tomu podobné. Miestnosti by sa potom mohli zdať príliš do teplých odtieňov a farby by boli až príliš výrazné. Najideálnejšie je voliť neutrálne farby ako bielu, sivú či studenú krémovú. Všeobecne vyberajte skôr studenšie farby ako tie teplé.

Po druhé, lepšie je voliť jednoduchší štýl nábytku aj doplnkov. Môžete použiť napríklad výrazné pastelové farby, no skombinovať ich treba s jednoduchým nábytkom. Vyhnúť by ste sa mali vzorom, množstvám rôznych farieb a materiálov. To môže tiež pôsobiť rušivo a príliš prekombinovane. Nie je príliš vhodné tiež kombinovať príliš lesklé alebo zrkadlové povrchy. Ideálne sú preto hlavne matné prevedenia rôznych materiálov.