Ako si poradiť pri výbere nábytku, ktorý vám musí slúžiť dlhodobo

Keď kupujeme nábytok sústredíme sa nie len na dizajn ale aj na kvalitu prevedenia. Okrem použitých materiálov sú dôležité aj kvalitné kovania. Nábytkové kovanie BLUM a kovanie HETTICH patria k spoľahlivým systémom. Ak chceme kvalitný nábytok nie je vždy nutné rozhodovať sa medzi cenou a kvalitou ale vedieť, čo si všímať.

Ako si poradiť pri výbere nábytku, ktorý vám musí slúžiť dlhodobo
Ako si poradiťunsplash.com pri výbere nábytku, ktorý vám musí slúžiť dlhodobo (Foto: )

Účel a funkcia nábytku

Skôr ako si začnete vyberať nábytok ujasnite si, aký má mať účel a funkciu. Na detský nábytok sú predsa len kladené iné nároky ako na nábytok do spálne alebo do kancelárie. Nábytok do detskej izby musí byť v prvom rade bezpečný, teda by mal mať oblé hrany. Okrem toho nesmie obsahovať žiadne toxické látky ako sú lepidlá alebo farby.

Na druhej strane je jasné, že detský nábytok bude potrebné po niekoľkých rokoch vymeniť za vhodnejší vzhľadom na vek detí. Pri detskom nábytku je dôležitý zásuvný systém, ktorý bude plynulý. V jednoduchom ovládaní je spoľahlivé kovanie HETTICH.

Pri výbere nábytku do obývačky, spálne alebo predsiene záleží hlavne na vašom vkuse a finančných možnostiach. Masívne drevo je trvácnejšie ale samozrejme drahšie ako nábytok z drevotriesky.

Najviac používané sú laminované drevotrieskové dosky, ktoré môžu mať vysokú kvalitu a hlavne nekonečné množstvo farebných prevedení. Ako už bolo spomínané dôležité sú pri výbere nábytku aj výsuvné systémy a kvalitné kovania BLUM, ktoré môžu jeho využitie ešte viac zjednodušiť.

Priestorové a finančné možnosti

Najskôr si stanovte rozpočet na nákup nábytku, aby ste vedeli, v akých cenových hladinách sa môžete pohybovať. Tento krok je dôležitý hlavne ak idete zariaďovať celú izbu alebo byt. Aj keď je komoda, skriňa alebo posteľ kvalitná a štýlová musíte prehodnotiť aj priestorové možnosti. Miestnosť, resp. priestor kde má byť nábytok umiestnený si dôkladne premerajte, aby ste po zmontovaní neboli sklamaný. Taktiež si skontrolujte na ktorú stranu sa otvárajú dvierka, či budete môcť pohodlne otvoriť celú zásuvku a pod.

Text:PR