Prečo dať šancu bezdrôtovým zámkom na dvere

Predstava, že máte prehľad o tom, či sú vaše dvere dobre uzamknuté a kto do nich vstupuje, je zvlášť lákavá najmä v dnešnej dobe, keď už nemôžeme veriť ani vlastnému susedovi. Bezdrôtové zámky na dvere sú moderným a komfortným riešením pre každého, kto chce spokojne spať alebo vyraziť na pár dní na dovolenku.

Prečo dať šancu bezdrôtovým zámkom na dvere
Prečo dať šancu bezdrôtovým zámkom na dvere (Foto: PR)

Bezdrôtový zámok = žiadne stratené kľúče

Ako to býva pri kúpe klasického alebo bezpečnostného zámku na dvere? Väčšinou máte k dispozícii len obmedzené množstvo kľúčov, čo je pri veľkej rodine značný diskomfort, zvlášť ak niekto neustále svoj kľúčik stráca. Veľmi nebezpečné tiež môže byť, že svoj kľúč zabudnete zapichnutý v zámku z opačnej strany, čo núka príležitosť potenciálnym zlodejom. Bezdrôtové zámky sú už bežnou súčasťou automatizovanej domácnosti všade vo svete. Keď môžeme mať rolety na diaľkové ovládanie či riadiť ostatné spotrebiče v domácnosti prostredníctvom svojho smartfónu, môžeme i otvárať alebo uzamykať naše vchodové dvere, dvere na bráne či v kancelárii. Ovládanie zámku je veľmi jednoduché a zvládne ho naozaj každý. Alebo si v rodine či práci rozdáte PIN, ktorý vám dvere bude pravidelne otvárať a uzamykať, alebo ho budete v intervaloch meniť, čo len zvyšuje vašu bezpečnosť.

Inteligentné ovládanie bezdrôtových zámkov

Bezdrôtové zámky na dvere vám tiež umožňujú dvere otvárať i zatvárať i na diaľku, a to vďaka internetovému pripojeniu a vášmu smartfónu, tabletu či PC. Nech ste teda na pracovnej ceste, na dovolenke alebo v obchode, a objaví sa u vás nečakaný hosť, jediným tlačidlom ho do domu vpustíte. Môže to byť i opatrovateľka alebo starostlivá suseda, ktorá chodiť kontrolovať chorého či staršieho rodinného člena. Výhodou bezdrôtových zámkov je tiež to, že máte prehľad o tom, kto kedy do vašej domácnosti alebo firmy vkročil. V prípade vzniku nezvyčajnej situácie (napr. pri krádeži, požiari…) si ľahko zistíte, ktorá osoba bola prítomná. Pokúša sa vaše dvere ktosi nasilu otvoriť? O tejto mimoriadnej udalosti budete ihneď informovaní riadiacou jednotkou, a tak môžete včas zakročiť. Žiť v inteligentnej domácnosti s množstvom prepracovaných spotrebičov, a nemať inteligentné bezdrôtové zámky na dvere, to je ako lízať zmrzlinu cez sklo…

Text:PR