Praktické, estetické a bezpečné dvere

Hľadáte vhodné dvere do vášho domu alebo bytu? Mali by spĺňať vaše požiadavky na vzhľad, praktickosť, bezpečnosť a jednoduchosť manipulácie? Poradíme vám, ako takéto dvere nájdete.

Praktické, estetické a bezpečné dvere
Praktické, estetické a bezpečné dvere (Foto: udosk.sk)

Zasúvacie dvere

Zasúvacie dvere sú obľúbeným riešením nie len v malých priestoroch. Okrem toho, že šetria miesto, sú zaujímavým dizajnovým doplnkom. A to najmä vďaka materiálovej pestrosti ich prevedenia. Prejdime si ich výhody podrobnejšie:

  • Šetria priestor – zasúvacie dvere sa neotvárajú klasickým spôsobom. Pri otváraní sa posúvajú po lište. Poznáme dva tipy zasúvacích dverí. Prvý sa pri otváraní zasúva do puzdra a druhý, ktorý sa zasunie vedľa steny. Môžete si pri tom vybrať variantu so zárubňou alebo bez.
  • Moderný dizajnzasúvacie dvere oceníte v každom modernom interiéri. Vhodnou voľbou materiálu dokonale zapadnú aj do miestnosti v klasickom štýle. Pôsobia elegantne a ničím nenarušujú jednoliatosť zariadenia.
  • Široký výber materiálov­ – nespornou výhodou tohto typu dverí je možnosť ich zhotovenia presne podľa predstáv zákazníka. Môžete si vybrať zasúvacie dvere s dekórom rôznych drevín, v bielej farbe ale tiež dvere s výplňou zo skla.
  • Otvorený priestor – vďaka posuvným dverám získate možnosť predelenia otvoreného priestoru. Sú častou voľbou v domoch s prepojenou obývacou izbou a kuchyňou. Pri takomto riešení, priestor vhodne predelia dvojkrídlové zasúvacie dvere.

Protipožiarne dvere

Protipožiarne dvere je vhodné použiť na oddelenie špecifických miestností domu. Jedná sa najmä o kotolne, vstup z garáže do domu a podobne. Mali by spĺňať požiadavku minimálne 30 minútovej odolnosti voči požiaru. Špeciálne protipožiarne dvere sa vyrábajú v rôznych povrchových úpravách. Tento bezpečnostný prvok tak svojím dizajnom nenaruší vzhľad interiéru. Na trhu nájdete tiež protipožiarne dvere so sklenou výplňou. Dvere sa dodávajú aj s protipožiarnou zárubňou a určite ich využijete aj vo vašej domácnosti.

Text:PR