Ako vyčistiť špáry medzi dlaždicami

Za najúčinnejšie spôsoby ako efektívne vyčistiť špáry v dlaždiciach patria prípravky, ktoré slúžia na čistenie špár. S nimi sa aj čistenie špár stáva zábavou. S trochou námahy sa dostaví požadovaný výsledok. Vhodným doplnkom, ktorý zakryje opotrebenie je biela farba na špáry.

Ako vyčistiť špáry medzi dlaždicami
Ako vyčistiť špáry medzi dlaždicami (Foto: Unsplash.com)

Aj doma máte istotne prostriedky, ktoré pomôžu vyčistiť špáry. Najlepším pomocníkom je stará zubná kefka. Čistite octom a jedlou sódou, Z ktorých vytvorte hustejšiu pastu a naneste ju do škár, ktoré vyčistite zubnou kefkou. Rovnako môžete použiť kyselinu citrónovú a sódu bikarbónu. Pastu nechajte pôsobiť pol hodiny a potom vydrhnite zubnou kefkou.

Často pomôže čistá voda a handra. Bez práce to nepôjde. Chce to drhnúť. Tu je výhoda, že dlaždice sú pomerne odolné, preto ak máte len jemnú handru alebo hubku, nebojte sa pritlačiť. Nielen pri kvalitných, ale aj bežných dlaždiciach, sa poškodenia pri bežnom čistení netreba báť.

Ak máte problém s plesňami spoľahnite sa na dobre overené prípravky proti plesni. Nastriekajte na postihnuté miesto a vydrhnite ho poriadne. Na očistené miesto naneste špeciálnu pastu v tube určenú na prekrytie starých škár.