Ako vyčistiť práčku? Vyskúšajte čistenie práčky octom

Práčka, pec či kanvica na vodu. Skvelí pomocníci, no môže byť veľmi ťažké udržiavať ich čisté a v dobrom stave. Nemusíte kupovať drahé čistiace prostriedky, stačí poznať správnu kombináciu prísad, ktoré často nájdete aj vo vlastnej špajzy a kuchyni.

Ako vyčistiť práčku? Vyskúšajte čistenie práčky octom
Ako vyčistiť práčku? Vyskúšajte čistenie práčky octom (Foto: unsplash.com)

Domáce čistiace prostriedky

Ak vám zapácha bubon alebo je na ňom príliš veľa vodného kameňa, ideálne je na to použiť ocot. Stačí, ak do prázdnej práčky nalejete liter octu a spustíte ju na 90 stupňov. Dodržiavajte však tieto údaje, pretože ak by ste použili octu viac, mohlo by to vážne poškodiť gumu na tesnení práčky.

V prípade, že nechcete používať ocot alebo sa bojíte, že by sa vám mohla práčka poškodiť, môžete použiť kyselinu citrónovú. Nasypete ju do dávkovača na prací prášok, dáte prať a potom opakujte proces, ale už bez kyseliny . Bude to mať rovnaký účinok ako ocot.

Rozdiel v čistení na základe druhu práčky

Ak chcete čistiť v práčke jednotlivé komponenty, či už čistiacimi prostriedkami alebo domácimi receptami, je veľký rozdiel či je to práčka, ktorá sa plní zvrchu alebo spredu. Práčka, ktorá sa vyberá zvrchu a nemá vyberateľné komponenty sa čistí oveľa zložitejšie.