Ako vyčistiť koberec s dlhým vlasom

Najväčším problémom starších kobercov sú roztoče. Jedná sa o mikroskopické stvorenia menšie ako milimeter . Voľnému oku sú neviditeľné avšak sú prítomné v našej domácnosti. Uprednostňujú život v kobercoch a v čalúnenom nábytku. Podľa Svetovej zdravotníckej organizácie roztoče spôsobujú väčšinu alergii.

Ako vyčistiť koberec s dlhým vlasom
Ako vyčistiť koberec s dlhým vlasom (Foto: Unsplash.com)

Každý týždeň by ste mali vysávať koberce v domácnosti aby ste odstránili viditeľnú špinu. Aspoň raz za mesiac by ste mali vyčistiť koberec jarovou vodou. Takto oživíte vzhľad koberca, ale do hĺbky koberec nevyčistíte.

Tepovanie pomôže

Tepovanie tepovačom je najideálnejším riešením na vyčistenie koberca do hĺbky. Toto čistenie by ste mali realizovať aspoň raz ročne. Máte na výber z dvoch možností. Najlepšie je objednať si odborníkov, ktorí koberce vyčistia profesionálne.

Tepovač si môžete aj požičať. Počas tepovania na koberec naneste čistiaci prostriedok, aby nadviazal hĺbkovú špinu následne všetko povysávajte. Hlavnou nevýhodou je, že po tepovaní ostávajú koberce mokré 3 až 9 hodín , aj to za suchého počasia.

Čistá domácnosť je vizitkou každého z nás. Či už je to pred návštevou známych, ale aj iných návštev. Pri ubytovacích službách by to malo byť samozrejmosťou. Aj keď sa jedná o malý, či väčší hostel Bratislava. Áno, v hlavnom meste je aj väčšia konkurencia, ale aj viac turistov a záujemcov o ubytovanie, tu už je zvlášť dôležité mať čisté izby.