Pleseň na stene? Ocot môže pomôcť

Ocot je prirodzeným prostriedkom na odstránenie plesní, ale aj špiny, ktorá sa viaže viditeľne na vlhké stany. Ocot sa používa buď samostatne, alebo sa mieša s vodou po prípade s jedlou sódou alebo peroxidom.

Pleseň na stene? Ocot môže pomôcť
Pleseň na stene? Ocot môže pomôcť (Foto: Unsplash.com)

Ocot nastriekajte pomocou rozprašovača na postihnuté miesto, kde sa nachádza pleseň. Ak náhodou nemáte rozprašovač, zmes naneste na postihnuté miesto uterákom octovú vodu a utrite následne dosucha so suchou handrou. Ak napriek tomuto postupu ostanú škvrny od plesne viditeľné, skúste zmiešať ocot s jedlou sódou. A zmes votrite na postihnuté miesto zubnou kefkou a nechajte uschnúť.

Dôležité je vetranie a vytápanie. Ak sa jedná o stavbu, ktorá nemá ešte siete potrebné pre vykurovanie, či pre ohrievače, pomôže elektrocentrála.

Potrebujete urobiť toto: Vezmite biely destilovaný ocot a nalejte ho do fľaše s rozprašovačom. Nechajte pôsobiť 1 hodinu. Po uplynutí  času pleseň zotrite čistou látkou navlhčenou vo vode a povrch nechajte vyschnúť aspoň hodinu, potom utrite. Ak vám nepomôžu prírodné podmienky požiadajte o pomoc profesionálneho maliara, ktorý odstráni plesne zo stien dlhodobo a do hĺbky.