Prečo sú tepelné čerpadlá na Slovensku také populárne?

Vedeli ste, že trh s tepelnými čerpadlami na Slovensku patril v uplynulých rokoch k tým najrýchlejšie rastúcim v rámci celej Európy? Aj do budúcnosti by mal dopyt po tomto zdroji tepla rásť. Čo stojí za úspechmi tepelných čerpadiel, to sa dozviete na nižšie uvedených riadkoch.

Prečo sú tepelné čerpadlá na Slovensku také populárne?
(zdroj: stock.adobe.com)

Kvalitné tepelné čerpadlo inštalované tímom skúsených remeselníkov vám zaistí:

  • Nízke náklady na teplo a teplú vodu vďaka faktu, že tepelné čerpadlá dokážu vyrobiť násobky energie spotrebovanej na svoju prevádzku a to tak, že energiu na výrobu tepla odoberajú z vonkajšieho vzduchu či geotermálnej energie, t. j. zdrojov dostupných v neobmedzenom množstve zadarmo.
  • Dostatok tepla a teplej vody aj pri veľmi nízkych vonkajších teplotách. Moderné tepelné čerpadlá zvládajú prevádzku aj pri teplotách okolo -25 °C.
  • Bezproblémové dodávky tepla a teplej vody, do tepelných čerpadiel nie je potrebné prikladať, skladovať im zásoby komodít, ich prevádzka je zároveň veľmi tichá.
  • Istotu do budúcnosti s ohľadom na skutočnosť, že tepelným čerpadlám v dohľadnej dobe nehrozí obmedzovanie využívania. Práve naopak, na obstaranie tepelného čerpadla môžete získať dotáciu od štátu.

Vyššie uvedenú kombináciu výhod nenájdete pri žiadnom inom zdroji tepla a teplej vody.

Tepelné čerpadlá vám budú spoľahlivo slúžiť dekády

Obavy nemusíte mať ani zo životnosti tepelných čerpadiel, kedy jednotky odoberajúce energiu zo zeme dokážu spoľahlivo slúžiť aj 30 rokov. Kvalitné tepelné čerpadlá bez zaváhania zvládajú aj dlhé a chladné zimy Škandinávie, oblasti prvého masového rozšírenia tepelných čerpadiel v Európe, t. j. naše zimy nie sú pre tento zdroj tepla výraznou zaťažkávacou skúškou.

Ak si zaobstaráte tepelné čerpadlo od zavedeného výrobcu, nemusíte mať obavy ani z dostupnosti náhradných dielov či servisnej siete.

Komerčný článok