V roku 2018 sú moderné výrazné farby

Hľadáte návod, ako kombinovať farby v interiéri? V roku 2018 sú jednoznačne moderné výrazné farby. Medzi hity patrí karmínová, alebo bordová. Ale aj ďalšie farby sú jasné trendy, čo sa týka moderného bývania. Pekná domácnosť je teraz akoby na dosah ruky, za pravdu dávajú trendy aj rady z nákupnej poradne.

V roku 2018 sú moderné výrazné farby
V roku 2018 sú moderné výrazné farby (Foto: unsplash.com)

Karmínovo červená sa v interiéri používa v bordovej a vínovočervenej. Táto výrazná farba ladí s bielou, ktorá ju zároveň odľahčuje. Vytvára skutočnú atmosféru harmónie a tepla domova, podporuje historizujúci štýl a vintage. Hodí sa na steny do svetlých priestorov, kedy dostane správnu dynamiku.
 
Farba uhlia je taká tmavosivá farba, ktorá je ďalšou alternatívou. Pri výbere sivej je vhodnejší hutnejší tmavosivý až antracitový odtieň. Pri tejto farbe si môžete byť istí, že akémukoľvek priestoru dodá eleganciu a štýl. Určená je pre obývačku, ale aj spálňu.

Šalviovo-zelená, machová, sivozelená, teda zelenkastá s nádychom sivej farby. Tento zaujímavý svetlý odtieň je vhodný na celé steny, tmavšie na menšie priestory. Ak nakupujete farby cez internet, aj tu pomôže pozrieť po zľavovom kóde na zlavovy-kod.sk, kde sú zľavy do stoviek slovenských eshopov. Ušetríte ihneď a nič vás to nebude stáť, schválne pozrite.

Červenkastá, ružová, púdrová – na steny sú najvhodnejšie úplne jemné odtiene, kombinované bielym nábytkom a doplnkami, alebo so sivou. Vhodnejšie je použiť túto farbu len na doplnky. Farba pôsobí prívetivo, romanticky a upokojujúco.