Nadmerný hluk v byte? Riešenie je jednoduché

Obyvatelia panelákových bytov by o hluku vedeli rozprávať svoje. Je to presne ako v známom hite od Richarda Mülera „Po schodoch“. V paneláku počuť naozaj všetko. Vedeli ste, že pre tento problém existuje jednoduché riešenie?

Nadmerný hluk v byte? Riešenie je jednoduché
Nadmerný hluk v byte? Riešenie je jednoduché (Foto: potichu.sk)

Odhlučnenie bytu

Odhlučnenie bytu Bratislava vyrieši problémy s nadmerným hlukom v byte aj nebytových priestoroch. Odhlučnenie priestoru realizuje od úvodnej konzultácie až po samotné prevedenie. Jedným z krokom návrhu riešenia je meranie hluku. Odhlučnenie bytu Bratislava vyrieši tiež problémy s nadmernou akustikou miestností. Navrhnuté riešenia zvukovej izolácie realizuje kdekoľvek na Slovensku.

Kvalita a účinné riešenia

Pri odhlučnení priestorov využíva odhlučnenie bytu Bratislava len kvalitné a ekologické materiály. Kvalitná zvuková izolácia zníži hluk o 55 %. Ak požadujete zníženie hluku o 85 %, umožní to dvojitá vrstva izolácie. A trojitá vrstva zníži vonkajší hluk až o 95 %. To všetko dosiahne vaše nové izolačné riešenie už od hrúbky 2 cm.

Kročajová izolácia pod plávajúcu podlahu

Ďalším moderným riešením hluku je kročajová izolácia pod plávajúcu podlahu. Je to zvuková izolácia podlahy proti hluku od dupotu, posúvania stoličiek a podobne. Odstraňuje tak nedostatky niektorých moderných tipov podláh. Možno ste to nevedeli, no pri niektorých tipoch spôsobuje hluk už samotné chodenie.

Kročajová izolácia pod plávajúcu podlahu od nadmerného hluku nechráni len spodných susedov. Oceníte ho aj vo vašom byte. Hrúbka kročajovej izolácie sa pohybuje od 5 do 10 mm.

Kročajová izolácia pod plávajúcu podlahu odstráni neželaný hluk aj v tom prípade, ak hluk spôsobuje váš spodný sused. Ak nie je ochotný realizovať izoláciu vo svojom strope, môžete ju položiť do svojej podlahy. Aj keď je toto riešenie veľmi účinné, malé množstvo hluku sa k vám však dostane cez steny.

Tak si to ticho a pokoj s ňou určite naplno užite.

Text:PR