Ako spraviť základy domu: 2 návody, ako sa to robí

Základy domu sú to najdôležitejšie pri stavbe rodinného domu, ale aj inej stavby. Na tomto sa zhodujú ako odborníci na návrh, tak aj na samotnú realizáciu stavieb. Aby ste vedeli postaviť kvalitnú stavbu, ktorá bude roky slúžiť, tak je dôležité začať práve pri kvalitných a správne navrhnutých a postavených základoch vášho domu alebo inej stavby.

Ako spraviť základy domu: 2 návody, ako sa to robí
Ako spraviť základy domu: 2 návody, ako sa to robí (Foto: unsplash.com)

Správna základová doska je prvá fáza stavby rodinného domu. Vo videu nižšie môžete vidieť ako na to a to od výkopu zeminy až po zaliate dosky betónom. Fotoprezentácia nižšie v druhom videu zobrazuje fotografie z realizácie spoločnosťou ekonoDOM s.r.o., kde môžete vidieť ako realizovať základy domu. Ako na samotnú realizáciu sa už presnejšie dozviete vo videu nižšie, pretože je lepšie rovno vidieť a počuť, ako o tom len čítať.

Základová doska pre rodinný dom

Ako realizovať základy

Veľkou pomocou pri stavbe rodinného domu môžu byť aj stavebné stroje, ktoré prácu urýchlia. Keďže všetci vieme, že tieto stroje stoja nemalé peniaze, elegantným a jednoduchým riešením môže byť požičovňa stavebných strojov, kde vám požičajú presne to, čo budete potrebovať pri stavbe.

Ak sa nepovažujete za odborníka na stavebníctvo, môžete využiť služby profesionálnej firmy, ktorá vám môže spraviť základy domu, prípadne rovno celú stavbu domu na kľúč. Na trhu je dnes už široké množstvo firiem, ktoré sa týmto činnostiam venujú. Tieto firmy ponúkajú zhotovenie základovej dosky spolu so stavbou domu na základe ich vlastných projektov, rovnako tak sú tu firmy, ktoré vám dokážu postaviť dom na základe vášho vlastného projektu. Je len na vás, ktorý variant vám viac vyhovuje.