Pre krajšie a lepšie bývanie

Potrebujete vylepšiť vaše bývanie? Alebo hľadáte nové riešenia pre prestavbu firemných priestorov? Poradíme vám, ako na to.

Pre krajšie a lepšie bývanie
Pre krajšie a lepšie bývanie (Foto: unsaplash.com)

Rekonštrukcia domu

Pri rekonštrukcii domu je potrebné vykonať mnoho stavebných či iných úprav. Nie každý si ich dokáže urobiť sám. Preto je dobré obrátiť sa na odborníkov. Budete sa tak môcť spoľahnúť, že rekonštrukcia domu prinesie očakávaný výsledok. Na vylepšenie vášho bývania vyberajte firmu, ktorá zrealizuje rekonštrukciu od projektu až po samotné prevedenie prác. Prezrite si tiež referencie predchádzajúcich zákazníkov a dĺžku poskytovanej záruky na realizované práce.

Ako by mala vyzerať vaša spolupráca?

Rekonštrukcia domu sa v profesionálnej firme so skúsenosťami začína obhliadkou priestoru a rozhovorom so zákazníkom. Pripravte si preto všetky vaše požiadavky na prestavbu. Profesionáli vám budú vedieť tiež poradiť pri výbere vhodného riešenia.

Súčasťou dokumentácie pre rekonštrukciu domu by mala byť aj cenová kalkulácia prác. Výhodou je, ak za vás stavebná firma vybaví prípadné návštevy úradov kvôli povoleniam. Samozrejmosťou profesionálnej firmy je kvalita prevedenia prác a uzavretie rekonštrukcie domu kolaudáciou.

Montáž sadrokartónu

Vďaka sadrokartónu sa dajú vytvárať priečky, stropy, klenby a podhľady. Ak sa rozhodnete pre montáž sadrokartónu, máte na výber z viacerých materiálových prevedení. Sadrokartónové dosky sa vyrábajú v špeciálnom protipožiarnom prevedení, s impregnáciou do vlhkého prostredia, či s tepelno-izolačnou vrstvou. K dispozícii sú tiež ohýbateľné sadrokartónové dosky alebo dosky v tvare oblúka.

Čo vám prinesie montáž sadrokartónu

Montáž sadrokartónu je jednoduchý a rýchly proces. Tento materiál sa vyznačuje tiež nízkou hmotnosťou. Vďaka tomu nezaťažuje nosné konštrukcie. Okrem toho dobre izoluje hluk.

Montáž sadrokartónu by mali kvôli dodržaniu správneho postupu vykonávať odborníci. Pri nesprávnom postupe môže tmel na styčných doskách praskať. Odborníci vám tiež poradia s ideálnym umiestnením nových stien s ohľadom na nosnosť dosiek. Tak si nechajte poradiť a rekonštrukciu riešiť týmto lacným spôsobom.

Text:PR