Chcete svoje deti prekvapiť adventným kalendárom? Vyrobte im ho sami!

DIY návody sú aktuálne veľmi populárne. Ľudia si vyrábajú svojpomocne dekorácie, pomôcky do domácností či darčeky pre blízkych. V čase blížiacich sa Vianoc môžete vyskúšať aj vyrobiť deťom (alebo pokojne tiež dospelým) adventný kalendár. Prečo sa do takého hand-made kalendára pustiť a ako na to?

Chcete svoje deti prekvapiť adventným kalendárom? Vyrobte im ho sami!
(zdroj: unsplash.com)

Šetrite prírodu

Adventné kalendáre nám ponúkajú supermarkety už koncom októbra. Vždy je jednoduchším spôsobom nejaký si kúpiť, ale ak chcete byť originálni a navyše ekologickí, pustite sa do výroby adventného kalendára sami. Ekologický aspekt má najmä jeho využiteľnosť na viaceré roky, pretože ak použijete závesné vrecká alebo škatuľky, môžete ich napĺňať hocičím aj viackrát. Výhodou takéhoto kalendára je tiež to, že ho môžete naplniť presne tým, čo majú vaše deti alebo obdarovaní radi. Ak napríklad vaše dieťa nemôže jesť čokoládu, je váš výber adventných kalendárov z obchodu poriadne okresaný – a práve v tejto chvíli je ideálne siahnuť po kreatívnych potrebách a pustiť sa do výroby!

Z papiera, alebo z látky?

Možností, aký adventný kalendár vyrobiť, je niekoľko. Prvou je napríklad kalendár z papierových vreciek. Môžete ich kúpiť priamo v papiernictve, alebo vyrobiť z papiera a lepiacej pásky. Vrecká následne vyzdobte tým, čo vám napadne (konárikmi ihličia, stužkami vo vianočných farbách, drevenými dekoráciami), nezabudnite na nich napísať čísla od 1 do 24 a pripevniť buď na nástenku s rámom, alebo na obyčajný špagát zavesený na stene. Špagát môžete nahradiť aj pásom svetielok – takto váš adventný kalendár nikto neprehliadne. Namiesto papierových vreciek môžete použiť aj papierové alebo plastové poháriky, škatuľky, látkové vrecká alebo klasické obálky. Adventný kalendár je dobré zavesiť aj na dvere detskej izby. Ak budete na jeho výrobu potrebovať nakúpiť materiál, vyskúšajte Aliexpress po slovensky, kde všetky kreatívne potreby nájdete za skvelé ceny a z pohodlia domova.

Čím menší darček, tým väčšie prekvapenie

Ostáva ešte otázka, čím jednotlivé “dni” v adventnom kalendári naplniť. Malo by ísť o drobnosti, pretože ak budete kalendár vešať na stenu, poprípade bude zložený z obálok, nič väčšie sa doňho nezmestí. U detí sú populárne najmä sladkosti, takže nič nepokazíte napríklad žuvačkou s tetovačkou, gumovými cukríkmi alebo malou čokoládkou. Ak chcete zdravšiu variantu, siahnite po sušenom ovocí alebo orieškoch. Potešiť môže aj malá hračka, napríklad v podobe plastelíny, pexesa alebo malého puzzle. Dievčatká ocenia sponky do vlasov či gumičky, chlapci možno autíčko alebo malé lego. Môžete kúpiť aj niečo praktické, ako detskú zubnú pastu, rukavičky na zimu alebo ponožky. Ak máte staršie deti, skúste namiesto vecných darov vložiť do okienok adventného kalendára poukazy v podobe spoločne stráveného večera pri spoločenskej hre, filmového večera alebo spoločného obeda v reštaurácii. Na čokoľvek, čo sa rozhdnodnete kúpiť hoci aj online, využite naše zľavy k online nákupu.