Údržba a čistenie kúpeľne: Ako vyčistiť špáry v kúpeľni

Rohové špáry opravte pomocou silikónu. Dbajte na to, aby medzi obkladmi a dlažbou nebola škárovacia hmota, radšej uprednostnite pružný sanitárny silikón. Tento materiaál vyrovná tepelnú rozťažnosť a pohyby stien. Použite ho najmä u nových stavieb mladších ako 10 rokov.

Údržba a čistenie kúpeľne: Ako vyčistiť špáry v kúpeľni

Len kvalitné prípravky

Pri kompletnej renovácii použite špičkové škárovacie hmoty. Na výber je mnoho zladených odtieňov škárovacej hmoty a sanitárneho silikónu s dlhodobou farebnou stálosťou. Tiet nové hmoty chránia pred prenikaním vlhkosti. Ak neviete, čo zvoliť, konkrétne prípravky môže poradiť nákupná poradňa. Vždy však hľadajte účinné a hlavne dobre overené prípravky na čistenie.

Efekt aquastatic spôsobí, že sa kvapky vody udrží vo forme perličiek na povrchu škáry a nevsakujú do jej štruktúry. Takto ochránite stavbu a predĺžite jej životnosť. Hydrofóbne prípravky zefektívňujú odolnosť proti prenikaniu vody. Tieto látky bránia vsakovaniu vody a má dlhšiu životnosť.

Napriek kvalitným materiálom nezabúdajte často vetrať, aby sa nehromadila vlhkosť v škárach. Prevencia je najdôležitejšia zo všetkého, ušetrite si tak množstvo problémov a práce v budúcnosti.